Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Hindistan Başbakanının Twitter Hesabı Bitcoin Dolandırıcılığı İçin Hacklendi

Hindistan Başbakanının Twitter Hesabı Bitcoin Dolandırıcılığı İçin Hacklendi

0
Hindistan Başbakanının Twitter Hesabı Bitcoin Dolandırıcılığı İçin Hacklendi

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin resmi Twitter hesabı dün erken saatlerde bir saldırıya uğradı.

Birkaç benzer tweet’te Modi, Hindistan’ın Bitcoin’i yasal bir para birimi haline getirdiğini ve ülke sakinlerine dağıtmak için 500 BTC (24.6 milyon $) satın aldığını tweetledi.

Açıkça sahte olan mesaja, sıradan bir hediye dolandırıcılığına bir bağlantı eşlik etti.

Saldırı hakkında bilgilendirildikten sonra Twitter, Başbakanlık Ofisi ile temasa geçti ve tweet’leri kaldırdı.

Modi daha sonra 73.4 milyon takipçisini hesap ele geçirilirken paylaşılan mesajı görmezden gelmeye çağırdı.

Twitter, diğer hesapların olaydan etkilenmediğini açıkladı.

Elon Musk, Bill Gates, Joe Biden, Kim Kardashian ve diğer yüksek profilli bireylerin Twitter hesapları benzer Bitcoin hediye dolandırıcılığı için geçen Temmuz ayında hacklendi. Bu, popüler sosyal medya platformunun bugüne kadar tanık olduğu en büyük hack saldırısı oldu.

Twitter daha sonra, bilgisayar korsanlarının bir Twitter çalışanını mikro-blog platformunun dahili sistemlerine erişmesine izin vermesi için kandırdığı bir sosyal mühendislik saldırısının yardımıyla en iyi hesaplarının güvenliğinin ihlal edildiğini açıkladı.

Mart ayında, saldırıyı planlayan Floridalı bir genç suçunu kabul etti ve üç yıl hapis cezasına çarptırıldı, ardından üç yıl daha denetimli serbestlik uygulandı.

En son Twitter hack’i, Modi’nin aylarca süren spekülasyonların ardından kripto para birimi endüstrisini nasıl düzenleyeceği konusunda yakında nihai bir karar vereceğini söylemesinin ardından geldi.

ABD Başkanı Joe Biden ile sanal bir zirve sırasında Hindistan başbakanı Modi, kripto para birimleri ve sosyal medya için demokratik kurumlara zarar vermemelerini sağlayacak küresel düzenlemeler üzerinde çalışma çağrısında bulundu:

Sosyal medya ve kripto para birimleri gibi gelişen teknolojiler için küresel normları ortaklaşa şekillendirmeliyiz, böylece demokrasiyi baltalamak için değil, güçlendirmek için kullanılırlar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz