İsveç Merkez Bankası: Bitcoin Çökebilir

0
18

İsveç Merkez Bankası, kripto para birimini ve Bitcoin ticaretini pul toplama ve satmayla karşılaştırdı. Başkanın ana endişesi, dijital varlıkların finansal düzenleyicilerin veya hükümetin desteği olmadan daha fazla çalışamaması ve gelişemeyeceğiydi.

İsveç Merkez Bankası başkanı Stefan Ingves’e göre, özel para kripto para piyasasında büyük bir kayıpla karşı karşıya kalacak. Bu iddiayı Stockholm’deki bir mali etkinlikte yaptı. Aynı zamanda Ingves, Bitcoin veya başka herhangi bir kripto para birimi ticareti yaparak küçük bir servet kazanmanın mümkün olduğunu inkar etmiyor – ancak bu aynı zamanda pul ticareti yaparak da mümkün.

Elon Musk gibi çeşitli girişimciler ve Cathie Wood gibi fon yöneticileri dijital varlık piyasasını destekliyor ancak aynı zamanda bazı düzenleyiciler ve merkez bankası yöneticileri kripto para piyasasını er ya da geç patlayacak tipik balon oluşumuyla karşılaştırdı.

Bu yılın başlarında, İsveç Merkez Bankası başkanı, Bitcoin’in popülaritesi arttıkça büyük olasılıkla artan düzenlemelere tabi olacağını belirtti. Açıklaması, dünya çapında birden fazla düzenleyicinin eylemleriyle doğrulandı.

Dünyanın en büyük finansal düzenleyicileri, dijital varlık endüstrisinin hızlı gelişimi tarafından tehdit edildiğini hissetse de, El Salvador gibi bazı ülkeler, Bitcoin‘i yasal para birimi haline getirerek kripto para birimi ödemelerinin uygulanmasını dört gözle bekliyorlar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz