JP Morgan Bitcoin (BTC) Hedefi 130,000 Dolar!

JP Morgan, Bitcoin’in değişkenliğinin azalması sonucunda kurumsal benimsenmede bir artışa hazırlandığını söylüyor. JP Morgan tarafından incelenen kurumların yüzde 7’sinin kripto paraların “en önemli varlıklardan biri” olabileceğine inandığı bildirildi. Ankete katılanların listesi, dünyanın her yerinden 1500’e yakın kurumun temsilcilerinden oluşmaktadır.

Özellikle belirtilene göre, ankete katılan firmaların yüzde 11’i zaten kripto para birimleriyle ilgileniyor. Tüm yatırımcılar arasında aslan payı’na (yüzde 58) sahip olan yatırımcılar kriptonun burada kalıcı olacağına inanıyor.

Business Insider’in Perşembe yayınladığı haberde JP Morgan, Bitcoin’in azalan değişkenliğinin daha güçlü kurumsal bir benimsenmeyi teşvik edeceğini belirtiyor.

Artık fiyat hareketi daha az değişken hale geldiği için, profesyonel yatırımcılar kripto para birimini portföylerinin bir parçası olarak tutma konusunda daha rahat hissedecekler. Geçen hafta JP Morgan stratejistleri, kurumların portföylerinin yüzde 1’ini Bitcoin’e ayırmasını önerdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz