Ünlü yatırım bankası J.P. Morgan, Bitcoin (BTC) vadeli işlem getirilerinin tüm ana para birimlerine göre daha yüksek olduğunu ancak ABD’deki bir Bitcoin ETF’sinin bunu değiştirebileceğini belirtti.

Bitcoin, vadeli işlem ticareti söz konusu olduğunda fiat para birimlerinden daha yüksek getiri sunar. Ancak JP Morgan’ın yaptığı araştırmaya göre, ABD’deki bir Bitcoin ETF’si, bu getirilerin azalmasına sebep olabilir.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, insanların gelecekte üzerinde anlaşılan bir fiyattan Bitcoin satın almalarına izin veren türevlerdir.

JP Morgan analistlerinin araştırmasına göre, Bircoin’in vadeli işlemler piyasası, tüm para birimlerinin yanı sıra altın ve gümüşten de daha iyi performans gösteriyor. Çoğu fiat para birimi yıllık yaklaşık %5 getiri sunarken, Bitcoin vadeli işlem piyasası yıllık %25 getiri sunar.

Analistler, Bitcoin ile ilgili volatilite söylemleri bir yana, Bitcoin gelecekteki sözleşme getirilerinin çok yüksek olduğunu, çünkü vadeli işlem piyasalarının Bitcoin fiyatından pay almasının zor olduğunu ve kurumsal yatırımcıların pozisyonlarını finanse etmelerinin maliyetli olduğunu keşfettiler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz