Documenting Bitcoin’e göre HSBC, Bitcoin ve kripto para birimleriyle ilgili yeni politikaları nedeniyle müşterilerinin MicroStrategy hisselerini satın almasına izin vermeyecek. Paylaşılan dokümanda tarih, 29 Mart olarak gözüküyor.

HSBC Holdings, 157.2 milyar euro ile dünyanın en büyük bankacılık gruplarından biri ve değer açısından en büyük Avrupa bankası. Merkezi Londra’da bulunan İngiliz bankasının kripto para birimlerine yönelik tutumu olumsuz görünüyor.

Documenting Bitcoin tarafından paylaşılan bir metinde, HSBC’nin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini ve bunların performansıyla ilgili öne çıkan hisseler konusunda politikasını değiştirdiği belirtiliyor.

Metinde şu ifadeler yer alıyor:

“HIDC (HSBC INVESTDİRECT), KRİPTO PARA BİRİMLERİYLE VEYA KRİPTO PARA BİRİMİNİN PERFORMANSIYLA İLGİLİ ÜRÜNLERLE İLGİLİ SATIN ALIM SÜRECİNE KATILMAYACAKTIR. KAYITLAR GÖSTERİYOR Kİ SİZİN HDIC YATIRIMINIZ MICROSTRATEGY INC-A – MSTR-US, SANAL PARA BİRİMİ ÜRÜNÜ… YENİ SATIN ALMALARA VEYA TRANSFERLERE İZİN VERİLMEYECEK”

MicroStrategy hisselerinin borsa değeri Bitcoin ile bağlantılı görünüyor. Şirket, kripto para birimine 2.2 milyar dolardan fazla bir yatırım yaptı ve elinde 91 bin kadar BTC bulunuyor. Bununla birlikte mevcut fiyat ile 91.000 BTC’nin değeri 5.2 milyar dolardan fazla görünüyor. Bu nedenle yatırımdan %136’lık bir kâr elde edilmiş durumda.

Geçtiğimiz hafta Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere iş zekâsı şirketi, 15 milyon dolarlık bir alım daha gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

Paylaşılan dokümana göre bu yeni iç politikasının bir sonucu olarak HSBC, müşterilerinin MicroStrategy hisselerini veya diğer kripto para ile ilgili menkul kıymetleri satın almasını etkin bir şekilde yasaklıyor.

MicroStrategy’nin hisseleri, Bitcoin (BTC) satın almasıyla geçen yıl yükselişe geçmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz