JPMorgan Müşterilerinden Bitcoin’den Dolar Beklentisi

0
3

Soluksuz bir şekilde düşüşüne devam eden Bitcoin kripto para birimi açısından umut verici açıklama ise JPMorgan’dan geldi. ABD’li bankacılık devinin müşterilerinin %40’ından fazlasını Bitcoin biriminin 2022 sene sonunda 60 bin doların üzerine çıkmasını önemli görüyor. Banka müşterileri arasında yapılan bir ankete göre Bitcoin fiyatlarında yükseliş öngörüsü sürerken sene sonunda 100 bin dolara çıkma hedefi de zayıfladı. 2021 senesinin 10 Kasım tarihinde Bitcoin kripto para biriminin 70.000 dolar seviyesine dayanmasından sonra 2021 senesini 100 bin dolarla kapatması beklenen Bitcoin kripto para biriminin, 30.000 dolar seviyesini görmesi korkutucu senaryoları gündeme getirdiği. JPMorgan analistleri, yapmış oldukları açıklamalarda Bitcoin kripto para biriminin 2022 senesini 100 bin dolarla kapatmasını beklediklerini açıkladı. 2022 senesinden itibaren 100 bin dolara ulaşabileceğini belirten müşteri oranı ise şimdilik %5 oranıyla sınırlı kaldı. JPMorgan stratejisti Nikolasus Panigirtzoglou,

“Bizim, Bitcoin vadelerini temel alan bir pozisyon gösterdiğimiz aşırı satın bölgesinde”

Dedi.

Bitcoin için acil fiyat göstergesinin 35 ile 73 bin dolar aralığında olduğunu dile getirdi.

Kripto paralara karşı başta Çin hükümeti olmak üzere pek çok dünya devleti, yeni yasaklar uygulamaya devam ediyor. Enerji fiyatlarının yükseldiği bir atmosferde kripto para madenciliği faaliyetlerini yerine getirilmesinin oldukça zor bir hal aldığı ülkeler, enerji kıtlığı sebebiyle kripto para madenciliği yasaklama kararı alıyor. En son Kosova’nın yapmış olduğu hamle ile beraber kripto para madenciliği cihazlarına el konulmaya başlandı.

Sert satış dalgası içerisinde kıvranan Bitcoin, 10 Kasım 2021 tarihinde 69 bin dolar tarihi zirvesi sonrasında dün 40 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Tarihi zirvesinden yaklaşık olarak %43 oranında uzakta seyreden Bitcoin dominansı toparlanma işaretleri her ne kadar gösterse de ayıların baskınlığı ise sürüyor. Bu haber makalesinin kaleme alındığı dakikalar içerisinde bir Bitcoin kripto para biriminin işlem değeri 42230 dolar seviyeleri de işlem görüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz