Kanada normalde kripto para ve basketbol ile tanınan bir ülke değil. Ancak son gelişme bunu değiştirebilecek nitelikte. Kanada Elit Basketbol Ligi (CEBL), Kuzey Amerika’da oyuncu maaşları için bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i (BTC) benimseyen ilk profesyonel spor ligi oluyor.

Hareket, işlemleri gerçekleştirecek olan Kanadalı kripto platformu Bitbuy ile bir lig ortaklığının parçası.

CEBL CEO’su Mike Morreale, konuyla ilgili şunları söyledi:

“İnovasyon ve yeni bir basketbol deneyimi sunmak, dünyanın en çok tanınan profesyonel basketbol liglerinden birini yaratmamızın arkasındaki itici güç oldu.

NBA dışında yer alan en iyi oyunculardan bazıları ve NBA tecrübesi olan bazı isimler, oyuncu odaklı kararlar aldığımız için ligimize katılmaya karar verdiler. Bitbuy ile ortaklığımız, oyunculara olan bağlılığımızı ve ayrıca işimizi nasıl yürüttüğümüze ilişkin ileriye dönük yaklaşımımızı ifade ediyor. Bitbuy’un Kanada’nın resmi ulusal profesyonel basketbol ligini daha da büyütmemize yardımcı olan yatırımını takdir ediyoruz”

Oyuncular alınan bu kararla birlikte, maaşlarının bir kısmını Bitcoin ile kabul etme seçeneğine izin verecek. BitBuy daha sonra Kanada dolarını Bitcoin’e çevirmek için ligle birlikte hareket edecek ve ödemeler oyuncuların cüzdanlarına iletilecek. BitBuy ayrıca lig sponsoru da olacak.

Kripto paranın spor sektöründe benimsenmesi artarak devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz