Kripto para piyasası, bugün erken saatlerde, ilk 10 kripto para biriminin dakikalar içinde piyasa değerinin %7-10’unu kaybettiği keskin bir düzeltme kaydetti.

Piyasa düzeltmesi, değerlemesi yazı yazılırken 3 trilyon dolardan 2.65 trilyon dolara düştüğü için kripto pazarından yaklaşık 300 milyar doların atılmasına neden oldu. Bu, birçok piyasa uzmanının Kasım ayının yükseliş ayı olacağını öngörmesine rağmen, iki hafta içinde yaşanan ikinci ani çöküş.

Bitcoin ( BTC ), en iyi kripto para biriminin fiyatı 60 bin dolara yakın düştüğü için Kasım ayındaki kazanımlarının çoğunu sildi. En iyi kripto para birimi, haftalık 60,583 doları görmeden önce sabah 66 bin doların üzerinde işlem görüyordu. Aylık mumda görüldüğü gibi, piyasa satışları mumu yeşilden kırmızıya çevirdi.

ETH günlük 4,271 $’a düştü, bununla birlikte, ETH’nin aylık grafiğinde, bu ayki devasa yükselişi sayesinde hala yeşil bir mum var ve birkaç yeni ATH belirlemek için 4 bin doların hemen altından yükseliyor.

Stabilcoinlerin yanı sıra, değişken kripto piyasasının büyük bir kısmı kırmızıya döndü ve Kasım ayındaki büyük kazanımları sildi. Yaklaşık 500 milyon dolar değerinde kaldıraçlı pozisyon da tasfiye edildi.

Geleneksel finans piyasası, ABD’deki yüksek enflasyon nedeniyle acı çekiyor, ancak hükümetler para basımının neden olduğu zararları sınırlamak için daha fazla para basmaya devam ediyor. Birçoğu, kripto pazarındaki ani düşüşün, bugün erken saatlerde yasalaşan tartışmalı altyapı faturasının onaylanması nedeniyle geldiğine inanıyor.

Yazım anında Bitcoin (BTC) 61.015 dolardan, Ethereum (ETH) 4.319 dolardan işlem görüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz