Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Kolombiya’nın en büyük bankası kripto para hizmeti sunacak

Kolombiya’nın en büyük bankası kripto para hizmeti sunacak

0
Kolombiya’nın en büyük bankası kripto para hizmeti sunacak

ABD merkezli kripto para borsası Gemini, Kolombiya’nın en büyük bankalarından biri olan Bancolombia ile ortaklık kurdu. Kolombiyalılar bu ortaklık sayesinde kripto para işlemleri yapabilecekler. 14 Aralık’tan itibaren başlayacak olan işlemler, ilk etapta bankanın özel müşterileri için geçerli olacak.

Bancolombia müşterileri BitcoinEthereum, Litecoin ve Bitcoin Cash işlemleri yapabilecekler. Gemini ve Bancolombia arasındaki bu ortaklığın, kripto para borsalarıyla bankacılık hizmetleri arasındaki bağlantıları test etmek için başlatılan Kolombiya hükumeti destekli olup, bir yıldır süren pilot programın bir parçası olduğu belirtiliyor. Ülkenin finansal kontrol birimi olan SFC, 2021 yılı başında bu proje için 9 kripto para borsası seçmişti. Bu borsalar arasında Gemini dışında Binance ve Meksika borsa Bitso gibi tanınmış firmalar da bulunuyordu.

Gemini borsasının kurumsal gelişim ve strateji yöneticisi Cynthia del Pozo Garcia konuyla ilgili değerlendirmesinde “Bu ortaklık, Gemini borsasının Latin Amerika bölgesinde büyümesi açısından çok önemli. Diğer Latin Amerikalı kurumları da bölgedeki fırsatları değerlendirmeye çağırıyoruz” dedi.

Kolombiya’nın en büyük bankalarından biri olan Bancolombia, kendi ülkesinin dışında Panama, Guatemala ve El Salvador’da da hizmet veriyor. Bankanın bölgede toplam 18 milyona yakın müşterisi bulunuyor.

Bilindiği üzere Latin Amerika bölgesi uzun yıllardır enflasyonla mücadele ediyor ve bölgedeki ülkelerin ulusal paraları dolar karşısında son yıllarda ciddi değer kaybetmiş durumda… Bölge halklarının, son yıllardaki kripto para ilgisi de biliniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz