Mark Cuban’dan Kripto İle Ödeme Yapanlara Müjde!

0
8

NBA takımlarından Dallas Mavericks’ın sahibi olan Mark Cuban, kripto para ile ödeme yapan taraftarları ödüllendirmek amacıyla bir mağaza kurmayı planladığını dile getirdi.

Mark Cuban’ın NBA ekibi, Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları kullanarak ödeme yapan müşterileri ödüllendirecek bir mağaza planı duyurdu.

Mark Cuban’ın NBA takımı “Dallas Mavericks” “Mavs Cryptomania”yı duyurdu, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin ile ödeme yapan müşterilere 25 dolarlık hediye kartı verilecek. Dallas Mavs mağazası, kullanıcıların Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri ile ödemeleri teşvik etmek amacıyla bir geri ödeme promosyonu yayınlamaya başladı.

“DallasMavs.Shop’ta uygun kripto para birimiyle yapılan alışverişler için ücretsiz 25 dolarlık e-hediye kartı! Minimum 150 dolar harcamanız gerekir (vergi ve kargo hariç). İşlem başına sadece bir e-hediye kartı. E-hediye kartı, sipariş verildikten 5-7 iş günü sonra e-posta ile gönderilecektir ve süresi 12/31/21’dir.”

Mark Cuban’ın sahibi olduğu NBA takımı, 2019’da taraftar mağazasında Bitcoin kabul etmeye başlamıştı. Müşteriler bu Mart ayından itibaren Dogecoin kullanarak da ödeme yapabilecekler.

Dallas Mavericks’in mağazası, kripto para işlemleri için Bitpay kullanıyor. Uygun tokenlerin listesi BTC, ETH, DOGE, BCH, BUSD, USDC, GUSD ve PAX’i içerir.

Mark Cuban, Dogecoin’in bilinen destekçilerindendir ve bu nedenle mağazanın Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başlaması hiç de şaşırtıcı değildir. Ayrıca, görünüşe göre Dallas Mavericks, milyarderin açıkladığı gibi  portföyünde bir miktar Dogecoin tutuyor:

Cuban konuyla ilgili şunları söyledi:

“Mavs dogecoin satışları geçen ay %550 arttı. Şu anda 122 bin Doge’den fazla ürün sattık. Asla tek bir Doge bile satmayacağız. Bu yüzden Dallasmavs.shop’tan alışveriş yapmaya devam edin!”

Aynı zamanda bir kripto para fenomeni olan Cuban, bazı günlerde Dogecoin ile yapılan bir günlük ödemelerin, Bitcoin ve Ethereum ile yapılan bir yıllık ödemelerden daha fazla olduğunu dile getirdi.

Cuban bir tweet’te, “Doge ile ilgili insanların gözden kaçırdığı nokta, Doge‘nin kusurları ve basitliğinin en güçlü yanları olmasıdır” diyor. “Bunu yalnızca 2 şey yapmak için kullanabilirsiniz: Harcayın veya hodl edin. Her ikisini de anlamak kolay, satın alması ise ucuzdur. Bu da onu herkesin katılabileceği ve keyfini çıkarabileceği bir topluluk haline getiriyor.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz