Ana Sayfa Bitcoin Haberleri MasterCard, Bitcoin ve Kripto Para Hizmeti Vereceğini Duyurdu!

MasterCard, Bitcoin ve Kripto Para Hizmeti Vereceğini Duyurdu!

0
MasterCard, Bitcoin ve Kripto Para Hizmeti Vereceğini Duyurdu!

CNBC’nin bir haberine göre MasterCard ekosistemi içerisinde hizmet veren tüm bankalar ve kurumların, iş akışlarına kripto para entegrasyonu yapılacak. Bu sayede MasterCard kabulüyle doğru orantılı olarak tüm sistemde Bitcoin ve kripto para hizmetleri verilmiş olacak.

MasterCard ağına kripto para birimlerinin entegrasyonu tamamlandıktan sonra kullanıcılar ve müşteriler sadakat programları da dahil olmak üzere bir çok program için kripto paralar ile ödeme yapabilecek. Ayrıca kullanıcıların kripto paraları harcama, depolama ve istedikleri zaman transfer yapma haklarına sahip olacaklar. Özünde geleneksel para yönteminin bir alternatifi olarak hayatımıza girmiş olacak.

MasterCard bu yeni işlevi hizmete dönüştürebilmek için Bakkt ile ortaklık yaptığını belirtmişti. Yapılan bu ortaklık çerçevesinde, entegrasyon işlevi de tamamlandığı anda kullanıcıları kripto para hizmetlerinden hızlıca faydalanabilmesi amaçlanıyor. Bu hizmetlere alım-satım, depolama veya farklı türevlerde işlemler de dahil edilmesi hedefleniyor.

MasterCard’ın dijital firmalar ile ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Shery Haymond’a göre şirket kullanıcılara ve müşterilere kripto para hizmeti vermeyi dört gözle bekliyor.

Şirket, kripto para hizmeti ile müşterilerinin daha da artacağını düşünüyor. Çünkü kripto paraların benimsenmesi küresel düzeyde yüksek bir artış göstermekte. Şu anda MasterCard dünya çapında 20.000 den fazla finans kuruluşu ile ortak çalışıyor. Ayrıca küresel çapta 2.8 milyar kişi MasterCard kullanıcısı ve müşterisi olduğu biliniyor. Tüm bunlar düşünüldüğünde, kripto para kullanım oranının ciddi bir artış ve ivmelenme yapması bekleniyor.

Öyle ki kripto piyasasındaki tüm analist ve uzmanlar büyük ralli olasılıklarını ve ütopik Bitcoin rekor tahminlerini bu önemli gelişmelere dayandırmakta.MasterCard, Bitcoin ve Kripto Para Hizmeti Vereceğini Duyurdu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz