Meksika’nın en zengin adamlarından biri olan Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin için destek mesajlarıyla dolu açıklamalarda bulunuyor. Fiat para birimlerini ‘dolandırıcılık’ olarak nitelendiren Meksikalı milyarder, seçmesi gerekirse önümüzdeki 30 yıl boyunca sadece Bitcoin’i elinde tutacağını kaydetti.

Kariyerine başladığı 1981 yılına atıfta bulunan zengin isim; Venezuela, Arjantin ve Zimbabve gibi diğer ülkelerin yerel para birimlerinin ABD dolarına karşı devamlı değer kaybettiğini söyledi.

Dünyanın en zengin 200 adamı arasında yer alan milyarder, bankasının Meksika’da Bitcoin için destek sağlamaya başlayacağını ve bunun da onu Meksika’nın Bitcoin ile işlem yapan ilk bankası olarak işaretleyeceğini söyledi.

Meksikalı milyarder, “Ben ve bankam (Banco Azteca), Meksika’da Bitcoin’i kabul eden ilk kişi olmak için çalışıyoruz.” dedi.

Videoda Salinas, hiper enflasyona ilk elden tanık olmanın Bitcoin’e yatırım yapma gerekçesini ve neden “fiat paraların bir sahtekarlık olduğunu” düşündüğünü açıkladı.

Meksikalı milyarder, Bitcoin’e yatırım yapma planının arkasında, en önemli değeri olarak kripto para biriminin sınırlı arzına işaret etti ve bunu Bitcoin’i 30 yıl boyunca elinde tutmasının birincil nedeni olarak nitelendirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz