Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Meksika’nın 3’üncü en zengininden Bitcoin tahmini!

Meksika’nın 3’üncü en zengininden Bitcoin tahmini!

0
Meksika’nın 3’üncü en zengininden Bitcoin tahmini!

ABD’de de enflasyon oranları açıklandı ve son 40 yılın en yüksek oranı yakalandı. Enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından Meksika’nın 3’üncü en zengini iş adamından Bitcoin beklentileri dikkat çekti.

Korona salgını dönemi sonrasında enflasyon oranlarında ciddi artış bekleniyordu. Bu beklentilere Rusya’nın Ukrayna’ya girmesi tuz biber ekti. Artan enerji ve emtia fiyatları enflasyondaki artışı katmerlendirdi. Nihayetinde açıklanan enflasyon oranlarında ülkeler rekordan rekora koşuyor. 1970’li yılarda yaşanan Petrol Krizinin ardından en yüksek enflasyon oranlarını yaşıyoruz.

Aşağıdaki grafikte ABD ve Kanada enflasyon oranlarındaki değişimi görüyoruz. ABD enflasyon oranları %8.5’i geçmiş durumda.

Ricardo Salinas Pliego, Meksika’nın en zengin iş adamlarından, global ekonomilerde resesyonla beraber yüksek enflasyonun yaşanacağı bir döneme girdiğimizi belirtti. Pliego, yüksek enflasyon karşısında Bitcoin yatırımı tavsiyesinde bulundu.

Pliego:

“Enflasyonist ortamlarda neler olacağını çok iyi biliyoruz. Sizlere Bitcoin almanızı ve paranıza sahip çıkmanızı öneriyoruz. En azından düşük bir birikimi tavsiye ediyoruz.”

Pliego, hükümetlerin para arzını genişletmeye karar verdiklerinde bunun olumsuz etkilerinden kaçışın olmadığını da ekledi.

ABD enflasyon oranlarının yüksek çıkması FED’in ilerleyen dönemlerde faiz oranlarını arttırmaya devam edeceği beklentisini güçlendiriyor. Belki de ilerleyen dönemde 25 puanın üzerinde 50 puanlık üst üste artışlar görebiliriz. FED’in faiz oranlarını arttırması gelişmekte olan ülkelerin para birimlerindeki değer kayıplarını daha da hızlandıracaktır.

Yüksek enflasyon beklentisi altın talebini de olumlu etkileyebilir. Zira altın arzı fiat paralara nazaran daha da istikrarlı ve manipülatif değil. Aşağıdaki grafikte altının ons fiyatındaki değişimi görüyoruz.

6 Ağustos 2020’de altının on fiyatı 2,070 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte ise altın 1965 dolar bandında işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz