Messari CEO’su Selkis: Bitcoin tarihi bir alım bölgesinde

0
7

Bitcoin günlerdir 16 bin dolar seviyesinde işlem görmeye devam ederken düşüşün nereye kadar olacağı konusunda Messari CEO’sun Ryan Selkis’den önemli değerlendirmeler geldi.

Finans medyasının önemli kuruluşlarından Barron’s’a bir röportaj veren Selkis, Bitcoin yatırımcılarının, uzun dönemli birikim sürecinin başında olduğunu söyledi:

“Bitcoin’in MVRV oranı (*bir varlığın piyasa değerinin realize edilmiş değere bölünmesiyle ortaya çıkan rakam) 3’ün üzerindeyse satış bölgesidir ancak 1’in altındaysa alımlara başlanması anlamına gelir. Şu anda nerede miyiz? 2015 yılının Ocak ayı ya da 2018 yılının Aralık ayı denilebilir. Uzun vadeli bir akümülasyon sürecinin başındayız. Tarihi bir alım bölgesi de denilebilir”

Bitcoin ile altın kıyaslaması da yapan Selkis en büyük kripto paranın bu bölgeden 25 karlık bir getiri sağlayabileceğini belirtti:

“Bitcoin bundan sonra yavaş yavaş güvenli bir rezerv para görevine de sahip olabilir. Bitcoin altın ile eşit pariteye sahip olursa 25 katlık bir yükseliş de sağlayıp bugünkü fiyatlarla yaklaşık 500 bin dolarlık değere ulaşabilir”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz