Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Metabank, Metaverse’ün HSBC’si Olmaya Hazırlanıyor

Metabank, Metaverse’ün HSBC’si Olmaya Hazırlanıyor

0
Metabank, Metaverse’ün HSBC’si Olmaya Hazırlanıyor

Bitcoin (BTC) 21.000 doların altına düştü ve 2020’nin sonundan bu yana en düşük seviyelerine ulaştı. Bitcoin toplam kripto para piyasası değerinin üçte birini oluşturuyor ve en büyük kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Tek bir Bitcoin’in maliyeti, teknoloji sektöründeki büyük bir piyasa düzeltmesinin yanı sıra 2022’nin başından bu yana yavaş yavaş düşüyor.

Yapılan açıklamalara göre Atlantik’in her iki yakasındaki pandemi sonrası büyümeyi engelleyen enflasyon artışıyla birlikte, teknolojiye büyük bir ilgi göstermesine yol açan belirsiz durumlar sonrasında düşüşler oldu.

13 Haziran 2022 Pazartesi günü tüm kripto para piyasasından 200 milyar dolardan fazla silindi. Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto para birimi, Bitcoin’den daha kötü düşüşler yaşadı ve %15 ile %25 arasında gerilemeler oldu. Analist David Young ise bunun Celsius’a bağlanabileceğini ifade ediyor.

Ancak kripto piyasasının mevcut durumu, yatırımcılar için oldukça karlı fırsatlar sunabilir, çünkü en yüksek yatırım getirisi, en alt satırda olan bir piyasada üretilir. Metabank’ın mevcut ICO’su, genel olarak sarsılmış bir sektörde büyüme yaratmanın bir örneği olarak nitelendiriliyor. Açıklamalara göre Metabank, Metaverse’deki ilk merkezi olmayan bankayı inşa ediyor.

Ekibin açıklamalarına göre metaverse, dijital ve gerçek dünyayı birbirine bağlar ve web 3.0 bir sonraki büyük şey gibi görünüyor. Decentraland veya Sandbox gibi metaverse projeleri son zamanlarda çok ilgi gördü. Karşı döngüsel yatırım ilkelerine göre, şimdi paranızı sağlam metaverse projelerine yatırmak için doğru zaman olabilir: Metabank’ın, bir sonraki hype’a hazırlanmak için en uygun metaverse yatırımını sunabileceği belirtiliyor. Bir endüstri sızıntısına göre Metabank o günleri Sandbox’ta yaşayacak.

Öte yandan kurucular, Metabank’ın franchise sistemiyle her metaverse’de bir Metabank şubesi açacağını ve böylece “Metabank’ın Metaverse’in HSBC’si olacağını” belirtti. Franchise alanlar, her metaverse’de bir metabank şubesi açabilir. Potansiyel müşterilerin sorularını yanıtlamak için her Metabank şubesinde bir avatar müşteri temsilcisi bulunacak.

Açıklamalara göre Metabank uygulaması zaten çalışır durumda ve lansmanından bu yana birkaç gün içinde 5.000’den fazla kullanıcıya ulaştı. Uygulama, Visa veya MasterCard, kripto ödemeleri ve stake ile sanal kredi kartı sağlıyor.

Ancak asıl önemli olanın, metabank’ın eşler arası kredi özelliği olduğu ifade ediliyor: Kullanıcılar metaverse’de eşler arası kredi alabilir ve bunu gerçek dünyada bile istedikleri yerde harcayabilirler. Dolayısıyla Metabank, platformunda borç alanlarla borç verenleri eşleştiriyor. Borçlular, kredi için teminat olarak $METAX tokenini kullanabilir ve bu, METAX tokenine güçlü bir yardımcı program token’ı olma özelliği sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz