Miami Belediye Başkanı Francis Suarez kısa süre içerisinde kripto para sektöründe adından söz ettirmeyi başardı. Bitcoin’e yönelik sözleri ve belediye bütçesi ile BTC alması sayesinde sektörün en tanınan isimlerinden birisi olan Suarez, şimdi ise Ethereum yatırımcılarını harekete geçirdi.

The Block tarafından yapılan podcast yayınına katılan Suarez, şehrin altyapısını Ethereum ağında hayata geçirmek istiyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in de katıldığı yayında ETH’yi öven Suarez, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“ETHEREUM FOUNDATİON DESTEKLİ BİR PROJE OLUŞTURUP ŞEHRİN BAZI HİZMETLERİNİ DİREKT OLARAK ETHEREUM AĞINA GEÇİRMEYİ DENİYORUZ. ŞEHRİN SAKİNLERİNE ÇOK DAHA İYİ HİZMET SAĞLAMAK İSTİYORUZ.”

Aslında Ethereum’un hayata geçirilme hikayesine bakıldığında Miami’nin büyük bir öneme sahip olduğu görülüyor. Vitalik Buterin ilk olarak 2014 yılında gerçekleştirilen Bitcoin Miami konferansında Ethereum fikrini ortaya atmıştı.

Suarez, şehrin önemli kamu hizmetlerinin Ethereum ağına geçirilebileceğini vurguladı. Tabii ki bunun için Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin düşüş yaşaması gerekiyor. ETH ağındaki işlem ücretleri rekor seviyelere ulaştı ve kullanıcıların ağda işlem yapması bu sebeple bir hayli zor. Buna rağmen ETH 2.0 güncellemesi sonrasında işlem ücretlerinin düşmesi Miami sakinlerinin rahatlıkla işlem yapabilmesini sağlayabilir. Suarez’in Bitcoin sonrasında böyle önemli bir adım atması da ETH fiyatına yükseliş ve ETH’ye tanınma getirebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz