Milyarder Yatırımcı Mark Cuban’dan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Açıklaması!

Milyarder girişimci ve yatırımcı Mark Cuban, kripto para sektörüne hızlı ısındı. Cuban’ın kripto para sektörüne giriş yapmasından ve DeFi sektörü ile ilgili açıklamalarından sonra sektörün büyük bir kısmına ulaştığı biliniyor.

İlk olarak Bitcoin (BTC) eleştirileri ile ön plana çıkan Cuban’ın şimdi ise sıkı bir Ethereum yatırımcısı olduğu ortaya çıktı. Bu da Cuban’ın neden BTC’yi sert bir şekilde eleştirdiğini ortaya koymakta. Ethereum fanatiği olan Cuban’ın ilk yıllarından beri elinde ETH tuttuğu açıklandı. Cuban şimdi ise Ethereum’un zamanla Bitcoin’i ezip geçeceğini vurguladı.

Bitcoin yerine muz alıp yemeyi tercih edeceğini belirten Cuban, Ethereum’un ETH 2.0 güncellemesi ile BTC’ye toz yutturacağını düşünüyor. DeFi sektöründen birçok kripto paraya yatırım yaptığı ortaya çıkan Cuban, akıllı kontrat desteğinin kripto para sektöründe devrimsel bir teknoloji olduğunu savundu.

Gazeteci Laura Shin ile röportaj gerçekleştiren Cuban, Akıllı kontrat kullanan uygulamaların Ethereum ağındaki gücünün sanıldığından çok daha fazla olduğunu belirterek bunlar sayesinde BTC’nin geride bırakılabileceğini düşünüyor. Bitcoin’in artık aynı altın gibi değer tasarruf aracına dönüştüğünün altını çizen tecrübeli isim, bunun başka bir şey için kullanımının da zor olduğunun altını çizdi.

Bitcoin fiyatı son 12 ayda %700 yükselirken Ethereum fiyatının yükseliş oranının bundan çok olduğu görülüyor. Buna rağmen Tesla CEO’su Elon Musk veya Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi isimlerin de direkt olarak BTC destekçisi olduğu bilinmekte. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC alımı ve Dorsey’in net bir şekilde BTC yatırımcısı olduğunu belirtmesi de bunların kanıtı.

Buna rağmen Cuban özellikle Ethereum 2.0 sonrasında bütün gözlerin Ethereum’a çevrileceğini düşünüyor. Ethereum 2.0’nin en azından 2022 yılı bitmeden aktif edilemeyeceğini düşünen Cuban, bu süreçte ETH’nin güçsüz düşeceğini de vurguluyor. Ethereum 2.0 sonrası insanların Ethereum kullanma konusunda hızlanacağını belirten Cuban, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimine bir hayli güveniyor.

Ethereum 2.0 güncellemesi ile ağ PoW altyapısından PoS altyapısına geçecek ve yüksek olan işlem ücretlerinde ciddi bir düşüş yaşanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz