Michael Saylor, Bitcoin’in Kanada için umut olacağını söyledi

0
13

Michael Saylor, Bitcoin’in Kanada için umut olduğunu söyledi. Ayrıca yalnızca Kanada, tüm Bitcoin Ağı’nı işletmek için yeterli ama kullanılmayan hidroelektrik güce sahip olduğunu açıkladı.
MicroStrategy’nin başkanı ve CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in Kanada için umut olduğunu söyledi. Bitcoin alımlarıyla kripto alanında boğa haline gelen Michael Saylor, Bitcoin’in resmi Twitter sayfasından bir tweet’i retweetledi.

Tweet, yalnızca Kanada’nın tüm Bitcoin Ağı’nı işletmek için yeterli kullanılmamış hidroelektrik gücüne sahip olduğunu belirtiyor. Firma, Kanada’nın 400 TWh hidroelektrik kapasitesine sahip olduğunu açıkladı ancak Bitcoin sadece 129 TWh ile çalışmakta.

Ayrıca Michael Saylor ve MicroStrategy, Bitcoin’in gerçek destekçileri olarak biliniyor. Kendi adını taşıyan kripto gurusu Saylor bir keresinde Bitcoin’in hayatta bir kez görülen bir dönüşüm olduğunu söylemişti. Ayrıca Michael Saylor, herkese nakitlerini Bitcoin’e çevirmelerini tavsiye etti.

Saylor, Bitcoin hakkındaki inançlarını ve görüşlerini de dile getirdi. Özellikle, Bitcoin’in bu 21. yüzyıldaki en güçlü teknoloji olduğunu söyledi.

Çin’den Bitcoin madencilerinin toplu çıkışından bu yana, Kanada yeni favori olarak dikkati üzerine çekmiş durumda. Son zamanlarda, Kanadalı kripto şirketi Ether Capital’in CEO’su ve kriptolara odaklanan bir girişimci olan Brian Mosoff, Bitcoin madencilerinin doğal olarak enerji kaynaklarına uygun fiyatlarla yaklaşacağını söyledi.

Mosoff ayrıca Quebec ve Ontario’nun madencilerin mağaza açabileceği diğer merkezler olduğunu da sözlerine ekledi. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde Kanada’dan kripto alanına dair güçlü ve yeni kararlar alınması beklenmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz