Ana Sayfa Bitcoin Haberleri MicroStrategy’nin 600 Milyon Dolarlık Yatırımı Bitcoin Fiyatlarını Yükseltti!

MicroStrategy’nin 600 Milyon Dolarlık Yatırımı Bitcoin Fiyatlarını Yükseltti!

0
MicroStrategy’nin 600 Milyon Dolarlık Yatırımı Bitcoin Fiyatlarını Yükseltti!

Michael Saylor tarafından kurulan yazılım şirketi MicroStrategy’nin (MSTR) hisseleri 24 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu başarı, Bitcoin fiyatının 69 bin dolara yükselmesi ve şirketin 1.359 dolarlık değeriyle son 24 yılın zirvesine ulaşması ile gerçekleşti.

MicroStrategy, dünyanın en fazla Bitcoin sahibi özel şirketlerinden biri olarak bilinmektedir. 4 Mart’ta yapılan bir duyuru ile 600 milyon dolarlık Bitcoin tahvili planını açıklayan şirket, hisselerinin son 1 ay içerisinde %30 değer kazanmasını sağlamıştır. Bu değer, son olarak Mart 2000’de 1.350 dolar seviyelerinde görülmüştü. Bitcoin’in 68 bin dolarda seyrettiği dönemlerde, Microstrategy’nin Bitcoin yatırımından elde ettiği kar ise 7 milyar doları aşmıştır. Şirketin kasasında 193 bin Bitcoin bulunduğu bilinmektedir.

Milyarder yatırımcı ve Miller Value Partners CIO’su Bill Miller IV, Microstrategy hisselerinin spot Bitcoin ETF’lerinden daha iyi bir yatırım seçeneği olabileceğini belirtmiştir. Bu sözler, şirketin geleceğe dair umutlarına ve yatırımcıların güvenine işaret etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz