Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri MicroStrategy’nin BTC Düşüşüne Rağmen Kar Bildirmesi Bekleniyor

MicroStrategy’nin BTC Düşüşüne Rağmen Kar Bildirmesi Bekleniyor

0
MicroStrategy’nin BTC Düşüşüne Rağmen Kar Bildirmesi Bekleniyor

Şirketlerin dönem sonu raporlarını açıklaması beklenirken dikkatlerini üzerine çeken şirketlerden biri de Bitcoin benimsemesi ile MicroStrategy.
Şirketin geçtiğimiz yıl yaşanan Bitcoin düşüşüne rağmen kar açıklaması bekleniyor.

MicroStrategy izlediği BTC yanlısı politika ile eleştirilerin odağı olmuştu hatta şirketin kurucusu Michael Saylor CEO görevinden çekilerek sadece bu politikaya yönelmişti.

Geçtiğimiz yıl Bitcoin fiyatının deyim yerindeyse yerlerde sürünmesinin ardından açıklanacak olan raporda şirketin zararın aksine kar açıklaması bekleniyor. FactSet’in derlediği verilere göre geçtiğimiz yılın aynı döneminde 134,5 milyon dolar kar açıklayan şirketin bu dönemde ise 131 milyon dolar kar etmesi bekleniyor.

Net gelirin 10,7 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor ve bu, MicroStrategy’nin 2020’nin dördüncü çeyreğinden bu yana ilk kez kar açıklaması olacak.

Bir gelir düşüşü bir dizi dörtte üç büyümeyi durdurabilir, ancak FTX’in iflas ilan ettiği ve Bitcoin’in Kasım 2021’deki 69.000 dolarlık en yüksek seviyesine kıyasla yaklaşık 17.000 dolara düştüğü kripto dünyası için zorlu bir çeyreğin ortasında gelecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz