Mike Novogratz, Uzun Vadede Bitcoin’e (BTC) Güveniyor!

0
4

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, dün itibariyle resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda bulundu. Kripto para sektörü hakkındaki görüşlerini paylaşan Novogratz, kripto yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Her ne kadar 2022 yılı itibariyle kripto para sektöründe sert düşüşler meydana gelmiş olsa da, Novogratz bu düşüşlerin birer fırsattan ibaret olduğuna inanıyor.

Ayı piyasalarının gelişmeye devam etmek için ideal fırsatlar olduğunun altını çizen başarılı yatırımcı, uzun vadede lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) olan inancını koruduğunu dile getirdi.

Argo Blockchain, iflas koruması başvurusunda bulunmamak için Texas merkezli madencilik tesisi Helios’u 65 milyon dolara Galaxy Digital’e satacak. Ayrıca Galaxy, Argo’nun borcunu yeniden finanse edecek. Satış işleminin ise bu ay sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, son tweet’in de şu sözleri aktardı:

“AYI PİYASALARI İNŞA ETMEK İÇİNDİR. BTC’YE UZUN VADELİ İNANIYORUZ VE EN DÜŞÜK MALİYETLİ MADENCİLERİN ZAMANLA KAZANMASINI BEKLİYORUZ.”

“HELİOS, MERKEZİ OLMAYAN BİR GELECEK İÇİN İNŞA ETMEYE DEVAM EDERKEN MADENCİLİK YETENEKLERİMİZİ VE HİZMETLERİMİZİ GENİŞLETECEK DÖNÜŞTÜRÜCÜ BİR SATIN ALMAKTIR.”

Novogratz, firmasının Helios’u satın almasını “merkezi olmayan bir gelecek için inşa etme” yolunda önemli bir adım olarak görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz