Mike Novogratz’dan Ayı Piyasası Uyarısı! Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşebilir

0
10

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para birimleri ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite borsa endeksi hakkında, birtakım açıklamalarda bulunurken yatırımcılara karşı uyarılarda bulundu.

Önde gelen kripto para yatırım şirketlerinden olan Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz kripto paralar ve hisse senetleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Mike Novogratz, yakın tarihli bir tweet’te kripto paralar ve hisse senetleri üzerindeki baskının artmasıyla birlikte bu yatırım araçları için sert düşüşler beklediğini paylaştı.

Öyle ki amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz günün erken saatlerinde düşüş başlatarak 41.650 dolarlık gün içi en düşük seviyeye kadar geriledi.

Ayrıca Bitcoin, ABD borsası ile aynı doğrultuda işlem görüyor. Dolayısıyla S&P 500 ve Dow’da içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin’le birlikte  sırasıyla %1.7 ve %1.6 düşüş yaşadı.

Galaxy Digital’in kurucusu Mark Novogratz, devam eden borsa düzeltmesinin arkasındaki ana suçlunun Hazine satışları olduğunu düşünüyor. En çok izlenen oran olan 10 yıllık Hazine bonosunun getirisi, son zamanlarda iki yılın zirvesi olan yüzde 1.857’ye ulaştı. Novogratz, ayrıca %2’nin kendisi için mantıklı bir hedef gibi göründüğünü söylerken bu da kripto para birimleri için daha fazla olumsuzluk olabileceği anlamına geliyor.

Novogratz ayrıca kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarda ise lider kripto para birimi Bitcoin’in 38.000 dolar seviyesin doğru bir düşüş başlatacağını tahmin etmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz