Milyar dolarlık Paytm şirketi Bitcoin’e yeşil ışık yaktı

0
14

Son dönemde yüzmilyonlarca dolarlık yatırımın yapıldığı kripto para şirketleri ve startup’ların bulunduğu Hindistan’da ülkenin öncü ödeme platformlarından biri olan Paytm’den Bitcoin açıklaması geldi. Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Paytm’in finanstan sorumlu yöneticisi Madhur Deora, Bitcoin konusunda önlerinde hukuki engel kalmaması durumunda kendilerinin de bu konuda bazı seçenekler sunacağını belirtti.

En büyük kripto paranın hala gri alanda olduğunu belirten Deora şunları söyledi:

“Hindistan’da şu anda Bitcoin yasak değil ancak hala bir gri alan durumu söz konusu. Paytm olarak şu anda Bitcoin hizmeti vermiyoruz. Eğer tamamen legal bir duruma gelirse, bizim de müşterilerimize bu konuda sunacağımız hizmetler olacaktır.”

Hatırlanacağı üzere Hindistan Merkez Bankası, kripto para işlemlerini ülkede yasaklamış ancak Mart 2020’de ise Yüksek Mahkeme, yasakların kaldırıldığını açıklamıştı. Merkez bankası şu an hala kripto paraların ülkede yasaklanması gerektiğini savunsa da, politikacılar ise konunun bir an önce açıklığa kavuşturulmasını istiyor.

Yüz milyonlarca dolarlık yatırımlar…

Bilindiği üzere Hindistan’ın iki önemli borsası CoinSwitch Kuber ve CoinDCX, kısa süre önce aldıkları yatırımlarla 1 milyar dolar değerlemenin de üzerine çıkmışlardı. Blok zinciri analiz şirketi Chainalysis de, ülkede kripto para adaptasyonunda son 12 ayda %640’lık artış olduğunu açıklamıştı.

İki büyük borsanın reklamlarında oynayan ünlüler ise merkez bankası yetkilileri tarafından uyarılmışlardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz