Cameron ve Tyler Winklevoss, Mark Zuckerberg’le aralarındaki anlaşmazlık sonucunda Facebook’taki haklarını kaybetti. Ancak ikilinin şimdi kripto para alanındaki çalışmaları sayesinde milyon dolarlık bir imparatorlukları var. İkilinin çalışmaları ise genellikle Bitcoin ve non-fungible token’lara (NFT) odaklanıyor.

2008 yılında Zuckerberg’le hukuki yollardan anlaşmaya varan ikili, Facebook’taki hisseleri karşılığında Zuckerberg’den 45 milyon dolar ve nakit olarak da 20 milyon dolar aldı. İki ay sonra ise ikili Pekin Olimpiyatlarında ABD’yi temsil etti.

Cameron ve Tyler Winklevoss 2012 yılında o dönemde yeni ortaya çıkan Bitcoin’e 10 milyon dolar yatırım yaptı. O dönemde Bitcoin 8 dolardan işlem görüyordu. Ancak kripto para yakın zamanda 63 bin dolara yükseldi. İkilinin diğer alanlardaki yatırımlarına ek olarak Bitcoin’deki yükseliş, ikilinin toplam servetini 6 milyar dolara yükseltti. 2012 yılında Winklevoss Capital Management isimli şirketi kuran ikili, girişim yatırımları yapmaya başladı. İkili Forbes’un haberine göre bugüne kadar en az 25 dijital varlık start-up’ına yatırımda bulundu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz