​​Bridgewater Associates CEO’su Ray Dalio CNBC’e verdiği bir röportajında, Managing Asia’dan Christine Tan’a Bitcoin’in “alternatif bir para birimi” olduğunu söyledi.

Dalio açıklamasında, mevcut para birimlerinin dijitalleştirilmiş versiyonları ile alternatif para birimleri arasında ayrım yapmanın önemli olduğunu dile getirdi:

Blockchain teknolojisini kullanmak ve benzeri… Bu, alternatif bir para birimine sahip olmaktan farklı bir şeydir ve Bitcoin, dijitalleşmeye karşı alternatif bir para birimidir.”

Daha önce bildirdiğimiz üzere Dalio, geçtiğimiz günlerde Bitcoin sahibi olduğunu açıklamıştı.

Bununla birlikte dünyanın en büyük hedge fonunun başkanı, dijital yuanın potansiyel olarak en büyük kripto para birimiyle rekabet edebileceğini, ancak kripto pazarını tamamen ele geçiremeyeceğini iddia ediyor. Dalio’ya göre, dijital yuanın, uluslararasılaşmaya ulaşırsa, “birçok insana” “çok uygun” bir alternatif olabilir. Ancak milyarder, gizlilik sorunları açısından dezavantajlarının olacağına da dikkat çekti.

Dijital bir dolar fikrinden bahseden Dalio, bunun da uygulanabilir olacağını ancak bu kadar rekabetçi olmayacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz