Birleşik Krallık merkezli dijital challenger (rakip) banka Starling, kripto para borsalarına yapılan tüm ödemeleri askıya aldı. Nisan ayında ABD’nin yatırım bankası Goldman Sachs’tan 50 milyon sterlin nakit enjeksiyon alan Starling, şu anda bir halka arz planlıyor.

11 Mayıs’ta Starling CEO’su Anne Boden, Sifted’e bankasının kripto para birimlerine yönelik bir talep patlaması görmediğini söyledi. Boden, “Bazı fintech’ler kripto paralara koşuyor. Starling böyle yapmayacak. Yaklaşımımız, müşterilerin ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu keşfetmek,” ifadelerini kullandı.

Starling, kripto paralarla ilgili mali suçlarla ilgili endişelerin, söz konusu önlemlerin başka bir nedeni olarak gösterdi. Bir Starling sözcüsü, “Bu sadece Starling’in değil tüm bankaların sorunu. Bu konuda bazı müşterilere verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz,” ifadelerini kullandı. Bankanın temsilcileri, “önlemin geçici olduğunu ve müşterilerinin korunması için uygulamaya konulduğunu” belirtti. Ayrıca, “kripto borsalarına yapılan transferler için ek kontroller getirebildiklerinde bu işlemi devam ettireceklerini” söylediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz