Obama’nın Eski Danışmanından Bomba Bitcoin Tahmini: “Porsche’me Bahse Girerim”

0
9

Bitcoin (BTC) ayakta kalma mücadelesi verirken, Eski ABD başkanı Barrack Obama’ın danışmanından çarpıcı açıklamalar geldi.

Eski ABD başkanı Barrack Obama‘ın danışmanı Jim Messina, Bitcoin fiyatına dair önemli açıklamalarda bulundu. Eski ABD başkanına ekonomi politikasında tavsiyelerde bulunan yönetici, o dönemde ayrıca ABD’de kripto para şirketlerinin lehine lobi çalışmaları yürüttü. Fox Business ile röportaj yapan Messina, Bitcoin konusunda iyimser olduğunu vurguladı ve yaptığı tahmini için  ”Porsche’m üzerine bahse girerim” ifadesini kullandı. Messina, ilk döneminde Başkan Barack Obama’nın ekonomi politikaları başkan yardımcısı ve ardından başarılı yeniden seçim kampanyası için kampanya yöneticisi olarak görev yaptı. Geçen yıl Blockchain.com’un yönetim kuruluna katıldı. Özellikle blockchain teknolojisine dikkat çeken siyasetçi, sektöre destek sağlayan önemli isimlerden biri. Fox Business’ta Neil Cavuto’ya konuşan Messina şunları söyledi:

Bence blockchain ve kripto paralar, hayatımızdaki en heyecan verici gelişmelerden biri. Bütün bu kaos sona ediğinde, bu nesil Covid-19 ve finansal sistemimizi yeniden yapılandıran kripto paralar ile tanınacak. Bu konuda inanılmaz derecede iyimserim.

Bitcoin‘in uzun vadede ivme kazanacağını iddia eden politikacı, Fox Business’a lider kripto para biriminin orta vadede 60.000 dolara yükseleceğini ve bunun kaçınılmaz olduğunu belirtti. Messina, ‘”Porsche’me bahse girerim ki bu gerçekleşecek” ifadesini kullandı. Boğa olduğunu ve şu anda Bitcoin satın aldığını belirten yönetici, finans sektöründeki dijitalleşmenin devrim niteliğinde olduğunu ve kripto paraların bunda büyük bir rol oynayacağını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Joe Biden yönetimi, Kongre’ye kripto para düzenlemelerine devam etmesi için tavsiye mahiyetinde bir rapor sundu. Raporlara göre, Hazine departmanını da içeren ABD Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, politikacıları yasalar üzerinde ortak bir anlaşmaya varmaya çağırıyor. Hedef, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili genel bir düzenleme yapmak. Biden yönetimi, gecikmeler yatırımcıları büyük bir risk altına soktuğu için Kongre’den yasaları belirlemesini  istedi.

Kritik rapor, 140 milyar dolarlık stablecoin piyasasını kapsayan Kongre önerisinden sonra sunuldu. Rapor ayrıca, kripto brokerleri için vergi kurallarını içeriyor. Bu arada, raporlar Kongre’nin kripto ile ilgili yasaları geçirmesinin hala birkaç ay sürebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, Biden yönetimi, Terra (LUNA) gibi felaketlerin tekrarlamasından endişe duyuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz