PayPal’ın satın almış olduğu ödeme şirketi Venmo’dan yapılan açıklamada, şirketin 70 milyon müşterisinin şimdi 1 dolar değerinde bile olsa Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kripto paraları satın alabileceğini söyledi.

Ödeme şirketi Venmo’nun Başkan Yardımcısı Darell Esch CNN’e yaptığı açıklamada, bu yeni girişimin “tüketicilerin sahip olduğu bazı genel soruları ve yanlış bilgileri aydınlatacağını” umduğunu söyledi. Venmo müşterilerinin %30’undan fazlası şimdiden kripto para almaya başladı. Müşterilerin %20’si ise pandemi sürecinde alıma başlamıştı.

Kripto paraları destekleyenler Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital coin’lerin finans dünyasında devrim niteliğinde olduğunu savunuyor. Bu durum henüz gerçekleşmemiş olsa da Venmo’nun açıklaması, kriptonun yaygınlaşma konusunda giderek ilerlediğinin altını çiziyor.

Venmo kripto para işlemlerine imkan tanıyan ya da kripto paralarla ödeme kabul eden diğer şirketlere dahil oluyor. Tesla elektrikli araçları için ödeme olarak Bitcoin kabul etmeye başladı ve bilançosunun bir kısmı dijital para biriminden oluşuyor.

Mastercard ve Visa gibi ödeme hizmeti sağlayıcıları da kendi platformlarında kripto para ödemelerine imkan tanımaya hazırlanıyor. Goldman Sachs, yüksek ihtimalle yakın zamanda bireysel varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapma imkanı sunacak. Morgan Stanley ise, zengin müşterilerinin Bitcoin fonlarına erişime olanak tanıyacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz