Öncü Bitcoin Borsasında Gizemli Hack: Bilanço Büyüyebilir!

0
5

Bir on-chain analistine göre Crypto.com ihlalinin bilançosu 33 milyon dolara kadar çıkabilir. Bitcoin borsası Crypto.com‘un en son güvenlik ihlalindeki kaybı, bildirilen 15 milyon dolardan fazlaya mal olmuş olabilir.

ErgoBTC takma isimli onchain analisti, Crypto.com’un en son güvenlik ihlalindeki kaybının, bildirilen 15 milyon dolardan daha fazla olabileceğini iddia ediyor. Analisti ErgoBTC, Crypto.com güvenlik ihlalinin 4,6 bin ETH (15 milyon dolar) kaybına neden olduğunu, bunun 33 milyon dolara kadar çıkabileceğini iddia ediyor.

Pazartesi günü, Crypto.com’un “az sayıda kullanıcının hesaplarında şüpheli işlemler yaşamasından sonra” para çekme işlemlerini durdurduğuna dair raporlar ortaya çıktı. Kripto para borsası o zamandan beri para çekme işlemlerine yeniden başladı ve kullanıcılarının parasının “güvenli” olduğunu doğruladı, ancak daha sonra 4.6K ETH (15 milyon dolar) kaybettiğini ve Tornado Cash kullanılarak aklandığına dair raporlar ortaya çıktı.

ErgoBTC Salı günü bir tweet attı ve Crypto.com’un ödeme cüzdanından 444 BTC’nin (18,5 milyon dolar) daha çalındığını öne sürdü. ErgoBTC, OXT Research’ün Crypto.com’un saklama cüzdanından 52.55 BTC’lik (2.18 milyon dolar) şüpheli bir işlem keşfettiğini söyledi. İşlemin ardından, ErgoBTC’ye göre her biri 67.75 BTC (2.81 milyon dolar) değerinde dört çıktıda birleştirilen “birkaç yüz para çekme” yapıldı. Dört parti 271 BTC’ye (11.25 milyon dolar) ulaştı. ErgoBTC’nin tweetine göre, failler tarafından 271 BTC’yi yıkamak için kullanıldığı iddia edilen Bitcoin tumbler, Kuzey Kore siber suç örgütü Lazarus tarafından kullanılan iyi bilinen bir araçtır. ErgoBTC’ye göre, Crypto.com güvenlik ihlalinin arkasındaki suçlular, 172.9 BTC’yi (7.25 milyon dolar) tutan başka bir adresi de kontrol etti. Bununla birlikte, bu makalenin yayınlandığı tarih itibariyle, sözde bilgisayar korsanı, fonları henüz bir Bitcoin yuvarlama hizmeti aracılığıyla transfer etmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz