PayPal CEO’su Dan Schulman, kredi kartlarının “ortadan kalkacağını” iddia ediyor.

25 Nisan’da TIME Magazine ile yaptığı röportajda PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin kripto para birimi teklifine yönelik talebin beklentileri önemli ölçüde aştığını açıkladı:

Kripto tarafındaki talep, başlangıçta beklediğimizin çok katına çıktı. Çok fazla heyecan var.

Schulman, PayPal’ın kripto para birimi alanını altı yıldır izlediğini iddia ediyor. Bununla birlikte, ödeme devi, kendi ürününü sunmadan önce dijital varlıkların daha yaygın bir şekilde benimsenmesini bekledi:

Yine de insanların neye bulaşacaklarını gerçekten anlamayan çok fazla kişi vardı. Gerçekten yapmak istediğimiz şey, daha önce düzenleyicilerle el ele çalışacak şekilde biraz daha ana akım haline geldiğinden emin olmaktı. Şimdi her şeyi piyasaya sürüyoruz.

Geçtiğimiz Ekim ayında PayPal, ABD kullanıcılarının kripto para ticareti yapmalarına ve tutmalarına izin verdi. Mart ayının sonlarında, kripto para birimi ödeme hizmetini tanıttı.

Schulman, bugün itibariyle verimsiz olduğuna inandığı finansal sistemde önümüzdeki on yıl içinde önemli değişiklikler olacağını öngörüyor:

Çek bozdurursanız, paranızı almanız üç gün sürebilir. Uluslararası bir havale yaparsanız, paranızı almanız yedi gün sürebilir.

PayPal patronu 10 adede kadar “süper uygulamanın” ödemeleri domine etmesini ve nakit miktarının “muazzam düşüş” görmesini bekliyor.

Ayrıca kredi kartlarının nihayetinde ortadan kalkacağını ve onların yerini cep telefonlarının alacağını tahmin ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz