Peter Brandt’ten Bitcoin (BTC) Boğalarına Çağrı

0
7
Peter Brandt’ten Bitcoin (BTC) Boğalarına Çağrı

Kripto camiasının ünlü ismi Peter Brandt, son attığı tweetinde Bitcoin boğalarının tutması gereken önemli seviyeyi açıkladı.

Lider kripto para birimini 29 binin üzerinde tutmanın boğalar için öneminden bahseden ünlü isim, paylaştığı bir grafikle de Bitcoin’in günlük performansının negatif olduğunu ifade ederken boğalara büyük iş düştüğü mesajını da vermiş oldu.

Söz konusu tweetinde son 5 haftalık süreçte şekillenen ayı dikdörtgen deseninin biçimlenmeye devam ettiğini belirten Brandt, bu durumun Bitcoin için toparlanma yolunda büyük bir engel olduğunu belirtti.

Piyasadaki sansasyonel haberlerle inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Bitcoin an itibarı ile 33.500 dolardan işlem görmeyi sürdürüyor. Bu haliyle nisan ayında yaşadığı ATH’nin neredeyse 31 bin dolar gerisinde olan BTC, bu açıdan bakıldığında günümüze kadarki süreçte 3. büyük çöküntüsünü de yaşamış oldu.

Eğer Brandt’ın bahsettiği negatif gidişat istikrarlı şekilde devam ederse 20 bin dolarlık seviyelere dahi düşülebileceğini öngören analistler var. Özellikle 32 ile 33 bin seviyelerine dikkat çeken analistler, bu seviyelerin altına inilmesi halinde daha da güçlü çöküşlerin gelebileceği konusunda yatırımcıları uyarıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz