Rapor: Bitcoin Balinaları 2021’deki %70’lik Kazançlarına Rağmen Bitcoinlerini Satmıyor

0
6

Blockchain analiz firması Glassnode’un son raporuna göre, tecrübeli Bitcoin yatırımcıları, 2021 genelinde yaklaşık %70’lik kazanç elde etmelerine rağmen BTC’leri cüzdanlarında tutmakta kararlı görünüyor.

Rapora göre şu anda satışta olan ve piyasada hareket eden BTC’ler genel olarak yaz aylarında 30.000 Dolar seviyesinden alınan BTC’lerden oluşuyor.

Glassnode’un “Tahrip Edilen Kripto Para Günleri” (CDD) metriğine göre tecrübeli BTC yatırımcıları son fiyat dalgalanmalarına rağmen sakin kalmayı başarıyor. Söz konusu metrik, her bir BTC’nin ne kadar süreyle “hareketsiz” kaldığını ifade eder. Bu, piyasa eğilimlerini belirlemek için basit hacim ölçümlerine bir alternatif sağlar. Bu nedenle de eski kripto paralar, aktif hareket geçmişi olan görece daha yeni kripto paralardan daha “önemlidir”.

Veriler, BTC fiyatının geçtiğimiz sene 20.000 Dolar seviyesini geçmesinin ardından tecrübeli BTC balinalarının sağlam durduğunu ve kripto paralarını satmadığını ortaya koyuyorBTC fiyatı bu süreçte neredeyse 70.000 Dolara ulaşmasına rağmen söz konusu tecrübeli yatırımcılar sakinliğini korudu ve daha yüksek fiyat seviyelerini hedefleyerek satış yapmadı.

Öte yandan şu anda piyasada dolaşan BTC’lerin ise daha yeni yatırımcıların satışlarından geldiği belirtiliyor. Bu satışları yapan yatırımcıların ise BTC’lerini genel olarak yaz ayları başında lider kripto paranın fiyatı 30.000 Dolara düştüğünde satın aldığı bildiriliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz