CoinMarketCap’te yazının kaleme alındığı saatte 5,000’in üzerinde kripto para listeleniyor. Bizler ise genelde ilk 100’de listelenen kripto paralara odaklanıyoruz. Bilindiği üzere ilk sırada lider kripto para Bitcoin yer alıyor. Bitcoin piyasasının %45’ine hakim. 2’nci sırada ise Ethereum geliyor ve piyasadan %17.4’lük pay alıyor. Sırasıyla ilk 10’da yer alan diğer kripto paralar; Tether (USDT), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP), USD Coin (USDC), Polkadot (DOT) ve Uniswap (UNI).
Bu kripto paraların isimlerini hepimiz biliyoruz. USDT ve USDC hariç diğer kripto paraların fiyatları oldukça dalgalı. Hatta 5 bin dolarlık dalgalanma birçok Bitcoin yatırımcısı için çerez niteliğinde.
Daha yeni piyasaya sürülmüş olan Titan isimli bir kripto para saatler içerisinde değerini 65 dolar bandından sıfıra kadar düşürdü. Aşağıdaki grafikte Titan fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Birçok analiste göre kripto para piyasalarının %99.5’i çöp projelerden oluşuyor. Titan da bu kripto paralardan birisiydi! Ülkemizdeki kripto para yatırımcılarının Titan kavramına geçmişten gelen antipatileri umarız bu kripto paradan uzak kalmalarına neden olmuştur. 1990’lı yıllarda Titan, günümüzdeki Çiftlik Bank gibi bir ponzi şebeke oluşturarak binlerce vatandaşı dolandırmıştı.

SushiSwap da piyasaya sürüldüğü ilk günlerde benzer bir türbülansa girmişti. Neyse ki Sushi bu türbülanstan kurtuldu ve yoluna devam etti. Bakalım Titan benzer şekirde toparlanabilecek mi?
Haziran ayının başlarında Titan ile ünlü yatırımcı Mark Cuban ilişkilendirilmişti. Bu tür haberlerden etkilenerek Titan’a yatırım yapan yatırımcılar, Cuban’a oldukça kızgınlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz