Singapur’da faaliyet gösteren yatırım ve yönetim şirketi Myanmar Investco Limited (SMI)Bitcoin madenciliğine başlıyor.

24 Ağustos tarihinde yapılan bir açıklama ile şirketin Güneydoğu Asya’ya teslim edilmek üzere 800 adet madencilik cihazı sipariş ederek Bitcoin madenciliği endüstrisine girdiği duyuruldu. SMI, Singapur Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören bir yatırım ve yönetim şirketidir. Firma, dijital para madenciliğine inandığını ve madencilik erişilebilirliğini artırmak istediğini belirtiyor.

2021 yılında, özellikle Asya merkezli dev şirketler, Blockchain hizmetleri sunmaya ve madencilik tesislerini işletmeye başladı. Örneğin, Bitcoin.com, Çin merkezli oyun ve internet şirketi The9 gibi firmalar Bitcoin madenciliği sektörüne geçme kararı aldıklarını duyurdu.

Bunun yanı sıra, ABD’de halka açık bir spor piyango şirketi 500.com, bu yıl bir kripto para şirketi olarak yeniden markalaştı. Şimdi ise Singapur Myanmar Investco (SMI), şirketin 800 adet Bitcoin madencilik teçhizatı sipariş ettiğini duyurması ile, devam eden trende katılmış oldu.

SMI Başkanı ve CEO’su Mark Bedingham, yeni girişim ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Teknoloji tabanlı işletmelere doğru ilerlerken ve önemli hissedar değeri üretirken perakende müşteriler için kripto para madenciliğine erişimi artırmaya yardımcı olmak, SMI için önemli bir ilerlemedir.”

Yapılan açıklamada şirket, hizmetler yerine getirildikten sonra müşterilerin madencilik makineleri satın alabileceğini, hash gücü kiralayabileceğini veya madencilik makinelerinin kısmi zamana dayalı mülkiyetinden yararlanabileceğini belirtiyor. Bunun yanında SMI, 4.000’e kadar Bitcoin madencilik makinesi daha sipariş etmeyi planlıyor. Ancak SMI’nin hangi markayı seçtiği veya şirketin Bitcoin blok zincirine hash gücü tahsis etmek için kullandığı model türü hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

SMI geleneksel olarak; seyahat, moda perakendeciliği, yiyecek ve içecek ürünleri, otomobil hizmetleri, inşaat hizmetleri, lojistik ve tedarik zinciri kavramlarına odaklanan bir şirket iken, haziran ayında yapılan bir açıklama ile şirketin kripto para çözümlerine de geçiş yaptığı duyurulmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz