SON DAKİKA: Bitcoin’i Çökerten Do Kwon, ABD’de Dolandırıcılıkla Suçlandı!

0
12

2022 yılının en vahim olaylarından bir tanesi olan Terra çöküşü, lider kripto para birimi Bitcoin‘in de (BTC) çok ciddi miktar değer kaybetmesine neden olmuştu. Bugün itibariyle ise Terra çöküşünün baş sorumlusu kurucu Do Kwon, Dubai’ye kaçarken yakalandı.

Son dakikalarda ise Bloomberg yeni bir haber paylaşmış durumda. Do Kwon’un ABD New York Federal Savcıları tarafından dolandırıcılıkla suçlandığını aktaran başarılı haber kanalı, yatırımcıların dikkatini çekti.

Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, New York’taki savcılar tarafından ağır ithamlar ile karşı karşıya kalmış durumda. Do Kwon sahte Kosta Rika belgelerini kullanarak Dubai’ye kaçmaya çalışırken Terra’nın CFO’su ile birlikte tutuklandı.

Karadağ polisi Do Kwon’un üzerinde, sahte Belçika kimlik belgeleri, 3 adet dizüstü bilgisayar ve 5 adet telefon ele geçirdi. Parmak izi testlerinin ardından sonra bu yakalanan kişinin Do Kwon olduğu doğrulanmış oldu.

Dolandırıcılık operasyonunu yürütmek ve komplo kurmak ile suçlanan Kwon, ilerleyen süreçte hapse girebilir gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz