Son Dakika: Bitcoin’i Çökerten FTX’in Kurucusu SBF, Mahkemeden Kaçıyor!

0
3

1 ay önce dünyanın en büyük ilk 3 kripto para borsası arasında olan FTX, likidite krizi ile birlikte iflas etmesinin ardından sektörde çöküş getirdi. FTX kurucusu Sam’in ise halen serbest olması yatırımcıları sinirlendiriyor.

Birkaç gün önce ABD Meclisi Mali Hizmetler Komitesi Temsilcisi Maxine Waters, FTX kurucusu SBF’yi 13 Aralık tarihindeki duruşmaya şu sözlerle çağırmıştı:

“SBF, FTX’DE OLANLARLA İLGİLİ TARTIŞMALARINIZDA SAMİMİ OLMANIZI TAKDİR EDİYORUZ. HALKLA KONUŞMAYA İSTEKLİ OLMANIZ, ŞİRKETİN MÜŞTERİLERİNE, YATIRIMCILARINA VE DİĞERLERİNE YARDIMCI OLACAKTIR. BU AMAÇLA, 13 ARALIK TARİHİNDEKİ DURUŞMAMIZA KATILIMINIZI MEMNUNİYETLE KARŞILARIZ.”

İflas eden FTX kurucusu SBF’nin kendini komite üyelerine açıklamasını isteyen Waters’a cevap ise geçtiğimiz dakikalarda geldi.

Resmi Twitter hesabı üzerinden bu daveti geri çeviren SBF, şu sözleri aktardı:

“TEMSİLCİ WATERS VE MECLİS MALİ HİZMETLER KOMİTESİNE:”

“NE OLDUĞUNU ÖĞRENMEYİ VE GÖZDEN GEÇİRMEYİ BİTİRDİĞİMDE, KOMİTENİN ÖNÜNE ÇIKMANIN VE AÇIKLAMANIN BENİM GÖREVİM OLDUĞUNU BİLİYORUM.”

“BUNUN 13’ÜNDE OLACAĞINDAN EMİN DEĞİLİM. AMA GELDİĞİNDE, TANIKLIK EDECEĞİM.”

Halen neler olduğunu gözden geçirdiğini söyleyen FTX kurucusu, 13 Aralık tarihindeki duruşmaya büyük ihtimalle katılmayacağını söyledi.

Hükümet yetkililerine açıklama yapma konusunda çekingen davranan SBF, ilerleyen süreçte konu ile ilgili adım atacak mı? merak konusu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz