Tesla Yeniden Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başlayabilir!

0
6

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için büyük bir yükselişi beraberinde getiren Tesla müjdesi, devamında yine tam tersi bir etki oluşturmuştu.

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisinin bizzat CEO Elon Musk’ın etkisi ile Bitcoin ödemelerini kabul etmesi, o tarihlerde fiyata rekor getirdi. Tesla buna ek olarak 1,5 milyar dolarlık BTC alımını da Mart ayında açıkladı.

Tesla’nın Bitcoin ödemesi kabul etme kararı ise çok sürmedi. Elon Musk’ın özellikle şirket hissedarlarından gelen baskı sonrasında fosil yakıt tabanlı Bitcoin madenciliğine savaş açması her şeyi bitirdi.

Elon Musk bunun devamında Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bırakacaklarını vurguladı ve BTC fiyatı için yılın ortasındaki ayı dönemi başladı.

Bitcoin fiyatı 30.000 doların altına kadar sarktı ve Çin’den gelen benzer kötü haberler bunu körükledi. Ancak Bitcoin madenciliğinin %50’sinden fazlasının yenilenebilir enerji kaynaklı olması, durumu değiştirdi ve Elon Musk da olumlu açıklamalar yaptı.

Şimdi ise Tesla’ya yönelik umutlar yeniden yeşeriyor. Kulislerde konuşulan söylentilere göre Bitcoin madencilerinin daha yeşil enerji odaklı çalışmaya başlaması, Tesla için yeni bir haberin temelini oluşturacak.

Özellikle ABD ve Avrupa içerisindeki madencilik şirketlerinden birisinin 250 milyon dolarlık güneş enerjisi odaklı madencilik tesisi kurması da bunun habercisi. Tabii ki MasterCard gibi dev şirketlerin Bitcoin ödemesi kabul etme adımı atması da Tesla’ya teşvik sağlayabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz