“The Tinder Swindler” Simon Leviev: “Tüm Servetimi Bitcoin İle Kazandım!”

0
21

“The Tinder Swindler” adlı Netflix belgeseli son zamanlarda oldukça popüler durumda ve belgeselin başrolü olan Simon Leviev de yaptığı son açıklamalar ile kripto para sektöründe oldukça ses getirdi.

2011 yılında Bitcoin aldığını ifade eden Leviev, bu sebeple çok para kazandığını ve kimseyi dolandırmadığını dile getirdi.

Simon Leviev, The Tinder Swindler belgeselinin birkaç hafta önce Netflix’te viral hale gelmesinden sonra ün kazandı. Şu anda medya Leviev’in, internette tanıştığı kadınlardan yararlanarak servetini kazandığını iddia ediyor. Ancak yakın tarihli bir röportajda Leviev daha basit bir yöntemle zengin olduğunu iddia etti: Bitcoin’e yatırım yaparak.

Gerçek adı Shimon Hayut olan Simon Leviev, Inside Edition’a verdiği bir röportajda, medyanın iddialarının aksine, on yıldan fazla bir süre önce Bitcoin satın aldığını ve BTC yatırımı ile zengin olan bir girişimci olduğunu söyledi.

Simon Leviev, The Tinder Swindler belgeselinin yayınlanmasından sonra hayatı hakkında konuşmayı reddetmişti. İlk röportajda ise popüler isim kendisini dolandırıcılıkla suçlayan kadınların gerçekleri yanlış yansıttığını vurguladı.

Buna ek olarak belgeselde söylenenlerin aksine Leviev, elmas işinde ünlü bir iş insanın oğlu olduğunu ve Tinder’da kendisini bu şekilde tanıttığını inkar etti. Leviev, tüm zenginliğini Bitcoin sayesinde elde ettiğini ise şu sözler ile açıkladı:

Ben yasal bir iş adamıyım. Bilirsiniz, 2011’de Bitcoin aldım, o zamanlar hiçbir değeri yoktu, şimdi ise ne kadar değerli olduğunu söylememe gerek yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz