Tiktok, Bitcoin Ve Kripto Para İçeriklerini Kaldırmaya Başladı, Fenomenler İsyanda!

0
24

Son zamanların en çok indirilen sosyal medya uygulaması olan TikTok, Bitcoin ile ilgili videoları kaldırarak içerik sınırlaması getirmeye başladı.

TikTok kısa süre önce topluluk kurallarını ihlal eden içerikleri otomatik olarak kaldıran bir sistem çıkardı.

Kripto paralar ile ilgili içerik üreticilerinin videoları da TikTok’taki topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yayından kaldırılmaya başlandı.

CNBC, eğitici amaçlı kripto videoları yayınladıklarını ancak videolarının kaldırıldığını söyleyen 11 kripto influencer ile röportaj yaptı.

314.000’den fazla takipçisi olan Lucas Dimos, Tiktok’un yeni politikası ile platformda yok olmak üzere olduklarını belirterek:

Bir topluluk oluşturmaya ve tüm bu hareketi doğru yönde yönlendirmeye çalıştık. Ancak videolarımız kaldırılıyor.

Neden kaldırdıklarını anlamıyorum. Reklam vermedim, kimseyi yasa dışı bir şeyi takip etmeye davet etmedim. CNBC’ye röportaj veren birçok influencer videolarının yasaklanmasından korkmadıklarını ancak videoları kaldırılmaya devam ederse İnstagram, Twitter, Discord veya Youtube gibi diğer platformlara geçmeyi düşündüklerini ifade ettiler.

Ayrıca influencerler, son haftalarda videolarında Binance, merkezi olmayan finans gibi kelimeleri veya Bitcoin gibi para birimlerini kullanamadıklarını da eklediler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz