Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Türklerin Takibindeki Bu Altcoin’de, Devasa Short Pozisyonlar Var! Tasfiye Gelir mi?

Türklerin Takibindeki Bu Altcoin’de, Devasa Short Pozisyonlar Var! Tasfiye Gelir mi?

0
Türklerin Takibindeki Bu Altcoin’de, Devasa Short Pozisyonlar Var! Tasfiye Gelir mi?

Son dönemlerde her ne kadar kripto para sektöründe sert düşüşler meydana geliyor olsa da, bazı altcoin‘lerin lider kripto para birimi Bitcoin‘den (BTC) ayrışmayı başararak yükseliş yaşadığı görülebiliyor.

2022 Katar Dünya Kupası nedeniyle sert bir şekilde yükseliş yaşayan popüler altcoin Chiliz (CHZ), birçok yatırımcının ciddi kazançlar elde etmesini sağladı.

Türk yatırımcıların da yakından takip ettiği CHZ, son süreçte ise 2022 Katar Dünya Kupasının ilk maçının başlamasıyla birlikte değer kaybetmeye başlamış durumda.

Başarılı bir on-chain analisti olan CryptoISO’nun aktardıklarına göre, popüler altcoin Chiliz’in üzerinde devasa short pozisyonlar bulunmakta.

Chiliz’in yükselişleri şimdilik dünya kupasının başlamasıyla birlikte “söylentiyi al, haberi sat” gelişmesine dönüşmüş durumda.

İlerleyen günlerde ise CHZ için bir short squeeze gelecek gibi gözüküyor. Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareket sergilemesi halinde piyasanın en fazla kazandıracak isimlerinden bir tanesi yine Chiliz olabilir.

GCR isimli bir anonim analistin CHZ short açtığı duyurması, popüler proje üzerinde düşüş algısı oluşmasına sebebiyet vermiş durumda.

Her ne kadar ilerleyen günlerde lider kripto para birimi Bitcoin’in değer kaybetmeye başlaması Chiliz’de düşüş getirebilecek olsa da, genel görünüm tekrardan olumluya dönecek gibi duruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz