Twitter CEO’su Yine Ethereum (ETH) Ekosistemini Kızdırdı! 

0
10

Ortaya çıkan son bilgilere göre Twitter CEO’su Jack Dorsey, Ethereum ekosistemini kızdırdı. Daha önce de benzer girişimlerde bulunana CEO, Ethereum’u dolandırıcılık olarak adlandıran bir tweet’i içeren ekran görüntüsü ile Twitter’ın yeni özelliğini tanıttı.

Her ne kadar Dorsey’nin paylaştığı ekran görüntüsünde yer alan Ethereum tweet’inin tesadüfen olduğunu savunanlar olsa da 44 yaşındaki girişimci bu durumun bir tesadüf olmadığını dile getirdi.

“Bence bu tamamen tesadüf” şeklinde paylaşım yapan bir kullanıcının tweet’ini Dorsey, “Hayır tesadüf değil” sözleri ile yanıtladı. Bu noktada özellikle Ethereum’u bir rakip olarak gören Bitcoin savunucularının durumdan oldukça memnun olduklarını da belirtmek gerekiyor.

Öte yandan Twitter CEO’su ilk defa Ethereum konusunda böyle bir duruma imza atmıyor. Daha önce de Twitter CEO’su Jack Dorsey Tokyo Olimpiyatlarının açılışı sırasında Afrika ulusunun bayrağının eşlik ettiği “Eth” hashtag’i ile Etiyopyalı sporculara desteğini dile getirdi.

Buna ek olarak Dorsey’nin sadık bir Bitcoin savunucusu olduğu ve başka herhangi bir kripto para birimi ile ilgilenmediği de biliniyor.

Dorsey ve Ethereum savunucuları  arasında bir başka tartışmaya yol açan tweet, Ethereum Vakfı araştırmacısı Justin Drake’in popüler blockchain podcast’i Unchained’de yaptığı bir yorumu ele alıyor.

Drake, Ethereum’un “Satoshi’nin vizyonunun başarısı” olduğu konusunda saygısız bir yorum yapmış ve “Ethereum, Satoshi’nin vizyonunun başarısıdır… Ethereum, bu anlamda Bitcoin’dir.” sözlerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz