Ukrayna Yardım Kervanına LocalBitcoins De Katıldı!

0
19

Tüm dünya Ukrayna’ya yardım etmek için adeta birbiriyle yarışıyor. Yardım kervanına son katılan isim LocalBitcoins oldu. Dünyanın önde gelen eşler arası Bitcoin borsası resmi Twitter hesabından Ukraynalı kullanıcıların yurt içi ve yurt dışı ücretlerini kaldırdığını açıkladı!

LocalBitcoins, Ukraynalı kullanıcıların -o anki konumlarına bakılmaksızın- ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı edinmesine ve anında Bitcoin (BTC) almalarına izin veren bir hizmet başlatacağını bildirdi. Böylece kullanıcılar BTC’yi hızlı bir şekilde Ukrayna grivnasına dönüştürme şansına erişecekler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan LocalBitcoins Pazarlama Müdürü Jukka Blomberg,

LocalBitcoins’in temel değeri özgürlüktür. Şu anda Ukrayna’nın son derece zorlu zamanlarla karşı karşıya olduğunun farkındayız. Bu nedenle LocalBitcoins, Ukraynalı kullanıcılarından tüm ücretleri kaldırdı.

dedi.

Bitcoin ve kripto paraların bu dönemde hem Rusya hem de Ukrayna tarafından kullandığı ve iki taraf için de bir çıkış yolu olduğu görülüyor.

1000’den fazla Bitcoin bulunduran cüzdanların sayısına bakıldığında da ciddi bir artış olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Bu talebin Ukrayna ve Rusya kaynaklı olduğu ve fiyat artışının zemininde de bu olduğu tahmin ediliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz