Ünlü hacker grubu Anonymous, Rusya ve Ukrayna arasında devam eden krize karşı, Rus askerlerine tanklarını teslim etmeleri karşılığında Bitcoin (BTC) teklif etti.

Anonymous, Rus askerlerine, bağışlayacakları her savaş aracı için 52.000 dolar değerinde BTC teklif etti.

krayna tarafı, Rus işgalini sadece silahlarla ve doğrudan çatışmalarla değil, aynı zamanda dijital bir saldırıyla da durdurmaya çalışıyor. Birkaç gün önce, Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, hükümetin bir bilişim ordusu oluşturacağını duyurdu.

Mykhailo Fedorov, konuya yönelik yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Dijital yeteneğe ihtiyacımız var. Herkes için görevler olacak. Siber cephede mücadeleye devam ediyoruz.”

Uluslararası hacker grubu Anonymous da Rusya’ya karşı birkaç siber saldırı gerçekleştirdi. Sadece iki gün içinde, örgüt 300’den fazla Rus hedefini ihlal ederek 1 milyar ruble (yaklaşık 10 milyon dolar) topladı.

Ancak Anonymous, bununla yetinmedi ve Rus kuvvetlerinin gücünü azaltmak için yeni bir strateji belirledi. Öyle ki Anonymous, Rus askerlerinin teslim edecekleri her tank için 52.000 dolar değerinde Bitcoin ödeyeceğini açıkladı.

Şifre: “Milyon”

Kripto para birimleri için bir tank takas etmek isteyenler, beyaz bir bayrak sallamalı ve hacker grubunun onları tanıması için “milyon” kelimesini kullanması gerekiyor.

Anonymous, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Ölmek değil, aileleri ve çocukları ile yaşamak isteyen Rus askerleri, küresel Anonymous topluluğu size yardım etmek için BTC’de 1.225.043 RUB topladı.”

Bununla birlikte, geçtiğimiz gün NFTshawty adlı bir Twitter kullanıcısı tarafından bildirildiği üzere, Ukraynalı çiftçiler konuyla ilgilenmeye başladı ve bir Rus tankını teslim aldı.

Ayrıca Anonymous, Şubat ayı sonlarında Vladimir Putin’e karşı savaş ilan etti. Ünlü hacker grubu, Rus lideri Putin’i Ukrayna’nın işgalini durdurmaması halinde “dünyanın her köşesinden benzeri görülmemiş siber saldırılarla karşı karşıya kalacağı” konusunda uyardı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz