Ukraynalılar Binance’de Rekor Miktarlarda Bitcoin Satın Alıyor

0
4

Rusya’nın Ukrayna‘ya saldırması üzerine küresel olarak birçok dengede bozulmalar yaşandı. ABD başta olmak üzere Rusya’ya yapılan yaptırımlar her geçen gün sertleştirilirken, Ukrayna kripto yardımları almaya devam ediyor. Bunun beraberinde küresel medyada Rusya’nın yaptırımları kripto ile delebileceği konuşulurken, ekonomisi ağır darbe alan Ukrayna, Bitcoin‘e yöneliyor.

Arcane Research tarafından yayımlanan bir rapora göre, Ukraynalıların popüler kripto borsası olan Binance’i, USDT ve Bitcoin (BTC) almak için sıkça kullanıyor. Arcane’nin verilerine baktığımızda, 24 saatlik Tether-Grivna ticaret hacminin işgalden hemen önce 6 milyon dolardan yaklaşık 8.5 milyon dolara yükseldiğini görüyoruz.

Ek olarak önceki altı hafta boyunca, hacim nadiren 3 milyon doları aşarken, BTC/UAH paritesi 24 saatlik işlemlerde kabaca 1 milyon dolardan 3 milyon dolara kadar çıkmış durumda.

Raporda, “Ruslar gibi, Ukraynalılar da daha önce hiç olmadığı kadar kripto satın alıyor” kısmı dikkat çekerken, devamında “birçok Ukraynalı, ülkedeki bankacılık sisteminin çökebileceğinden endişe ediyor ve güvenli bir liman olarak kriptoyu arıyor.” sözlerine yer veriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz