Ünlü medya kişiliğinin 500 milyon dolarlık Bitcoin’leri kayboldu!

0
11

 

Medya kişiliği Alex Jones’un çok miktarda Bitcoin kaybettiği ortaya çıktı. Yakın tarihli bir podcast bölümünde konuşan Jones, arkadaşı Max Keizer tarafından kendisine hediye edilen bir dizüstü bilgisayarı yanlışlıkla kaybettiğini söyledi. Bu dizüstü bilgisayar 10.000 BTC içeriyordu. Jones, bilgisayarı yaklaşık on yıl önce, BTC birkaç sent karşılığında işlem görürken almıştı.

Bugün, Jones muhtemelen kendi adına 500 milyon dolardan fazla BTC’ye sahip olacaktı. Sorun şu ki artık dizüstü bilgisayarın sahibi değil.

Podcast’te Jones şunları söyledi:

On yıl önce… Max Keizer bana geldi ve ‘Senin için 10.000 Bitcoin’im var’ dedi. ‘Bu gelecek. Yeni küresel para birimi olacak’ dedi. 10.000 BTC’yi koyduğu dizüstü bilgisayarı kaybettim. Bugün, 10.000 Bitcoin’in değeri nedir? Çok…

Bitcoin son on yılda hayli yükseldi. Para birimi 64.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve böylece 2017 sonundaki 20.000 dolar bile artık küçük bir fiyat gibi görünüyor. Ancak ne yazık ki, insanların sabit disklerine dikkat etmemesi veya şifrelerini ve giriş bilgilerini unutması nedeniyle birçok BTC, zamanla kaybedildi.

Son zamanlarda James Howells adında bir adam, attığı sabit diskleri potansiyel olarak bulup bulamayacağını görmek için yaşadığı şehirden yerel bir depolama alanını incelemek için izin almak istediğini belirtti. Bu sabit diskler, geri almaya hevesli olduğu milyonlarca dolar değerinde BTC içeriyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz