Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili sıradışı hedef fiyatlar belirleyen ünlü yatırım bankası JPMorgan, bu sefer Bitcoin’de zayıflık uyarısında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’de 146 bin dolarlık hedef fiyat belirleyen kurumsal analistler, kripto para piyasasındaki son hareketlerin ardından zayıf fiyatlamaları işaret ederek Bitcoin’de 60 bin dolar seviyesinin çok kritik olduğunu söyledi.

Nikolaos Panigirtzoglou dahil bazı JPMorgan analistleri, Bitcoin fonlarındaki zayıf akışın olumsuz bir etkisi olabileceğine dikkat çekti. Analistler son zamanlarda, Bitcoin’in 60 bin doların üzerine çıkamadığı takdirde momentum sinyallerinin çökebileceğini söyledi. Analistler, son birkaç hafta içinde kripto fonlarında alım yönlü uzun pozisyon oluşturulmadığına dikkat çekti.

Analistler, fonlardaki eğilimin geçen yılın Kasım ayı sonu, Ocak ayı ortası ve Şubat ayı ortalarındaki ivmeye benzer olduğunu vurguladılar.

Bitcoin kripto para borsası, Coinbase’in halka arzında 64 bin dolar kaydederek rekor bir seviyeye ulaştı ve takip eden dönemde keskin bir düşüşle 51 bin dolar ‘a yükseldi. Haftanın üçüncü işlem gününde Bitcoin 55 bin dolardan işlem görüyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz