Kripto para piyasasında adından sıkça söz ettiren ünlü kripto para trader’ı ve analisti Credible, kripto para piyasasındaki düşüşlerin ardından, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)‘in güçlü bir sıçrama için hazır olduğunu öngörüyor. Ancak toparlanmanın düz bir çizgide olmayacağı konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Usta analist Credible, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla 282.400 takipçisine Bitcoin (BTC)’in yerel bir taban oluşturduğuna ve şimdi güçlü bir ralliyi ateşlemeye hazır olduğuna inandığını söyledi ve sözlerine şunları ekledi:

Aradığım şey dip noktalarımızın süpürülmesiydi. Düşükler süpürüldü, Bitfinex teklifleri 45 bin dolara ulaştı.. Şimdi 55 bin dolar seviyesine kadar bir rahatlama rallisi göreceğimizi düşünüyorum.

Credible, Bitcoin (BTC)‘de uzun vadeli bir yükseliş olsa da, BTC’nin başka bir önemli düzeltmeden önce 55.000 dolardan önce daha düşük bir seviye göstermesini de bekliyor. Yani analistin, Bitcoin’de uzun vadeli bir yükseliş beklentisi olsa da bu yükselişin dalgalı olarak geleceğine inanıyor:

Önümüzdeki bir veya iki hafta içinde bir rahatlama göreceğiz ancak yapımızı tamamlamak için 42 bin doların altında 30 bin doların üzerinde bir salınım daha yaşayacağımızı düşünüyorum.

Kripto para analisti, kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı Elliott Wave teorisini kullanıyor.Credible’a göre, Bitcoin hala beş dalgalı bir yükseliş trendinin düzeltme aşaması olan dördüncü dalganın ortasında. Kripto para trader’ı, 40.000 doların altındaki bir hareketin dördüncü dalgayı tamamlayacağını ve BTC’yi Temmuz 2022’ye kadar 100 bin doların üzerine çıkma yolunda beşinci ve son dalgayı ateşleyecek bir konuma getireceğini söylüyor.

kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin (BTC)’deki düzeltmenin eninde sonunda sona ereceğini ve lider kripto para biriminin boğa döngüsüne tekrar geri döneceğini belirtmişti. Bennett, Twitter’daki 95 bin takipçisine, Bitcoin’in 60 bin doların üzerinde yeni bir ralliye başlamadan önce, 4 Aralık’ın en düşük seviyesini 40 bin dolar seviyesini yeniden test ettikten sonra çift dipli bir yapı oluşturabileceğini söylemişti. Trader, ”Bitcoin, için iki sanaryoyu ele alıyorum: 40 bin doların altına düşmesi veya 53 bin doların üzerine çıkması. Bir çok insanın BTC’nin 40 bin doların altına düşmesinin ayı piyasasına neden olacağını düşündüğünü biliyorum. Bu, doğru değil çünkü, bu seviyeden BTC yeniden ivme kazanabilir” açıklamasını yapmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz