Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Uzman Yorumları: Bitcoin, Fed’in Faiz Kararıyla Nasıl Değişecek?

Uzman Yorumları: Bitcoin, Fed’in Faiz Kararıyla Nasıl Değişecek?

0
Uzman Yorumları: Bitcoin, Fed’in Faiz Kararıyla Nasıl Değişecek?

Truflation analizine göre Bitcoin ve risk seviyesi yüksek diğer varlık fiyatları, ABD’den gelen açıklamalara rağmen iyi performans sergiliyor.

ABD Çalışma Bakanlığı, ocak ayı için Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini açıkladı. Bu verilere göre, yaşam maliyeti bir önceki aya göre %0,3 artarken yıllık olarak %3,1 yükseldi.

  • Barınma endeksi, aylık olarak %0,6; yıllık olarak %6 yükseldi.
  • Gıda endeksinde %0,4’lük artış, enerji endeksinde ise %0,9’luk düşüş yaşandı.

Bitcoin fiyatı, verilerin açıklanmasının ardından kısa süreliğine 49 bin dolara düşse de daha sonra yeniden 50 bin dolara yaklaşmaya başladı.

Truflation analisti Oliver Rust, “Bu haberler çıktıktan sonra Bitcoin’de küçük çaplı bir gerileme görsek de risk seviyesi yüksek varlıklar, hala mart ayında faiz indirme kararı alınacakmış gibi hareket ediyor ki piyasadaki katılımcıların büyük çoğunluğunun böyle bir beklentisi bulunmuyor.” dedi.

Rust ayrıca, “Ekonomik verilerde bir hafifleme görmediğimiz müddetçe faiz indirimleri muhtemelen mayıs ya da haziran ayına kadar söz konusu olmayacak. Ama piyasalar belki de faiz oranlarının daha uzun bir süre boyunca yüksek kalacağı gerçeğini kabullenmiş ve bu gerçeklikle yaşamayı öğrenmiştir.” yorumunu yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz