Wall Street Kurdu Belfort: Bitcoin Yatırımcıları Kesinlikle Kar Edecek

0
10

‘Wall Street Kurdu’ olarak bilinen eski hisse senedi brokeri Jordan Belfort, Bitcoin alan yatırımcıların “neredeyse kesinlikle” kar edeceklerini söyledi. Ancak Belfort daha önce de coin hakkında fikirlerinin değiştiğini kabul ederek Bitcoin ve geleceği hakkında yorum yapmıştı ve şimdiye kadar bu konuda karışık yorumlar yaptı.

Belford’un Bitcoin’in nasıl performans göstereceğine dair son tahmini, Haziran ayının sonlarında Yahoo Finance ile gerçekleştirilen bir video röportajı sırasında paylaşıldı. Belfort, röportaj sırasında “Makul bir şansla hedefiniz 24 aylık bir süre olursa kesinlikle para kazanacağınızı düşünüyorum” diyerek ekledi:

“Hedefiniz üç ya da beş yıl olursa para kazanmamanız beni şaşırtır çünkü Bitcoin’in temelleri gerçekten güçlü.”

Uzun vade için ilk üç yatırım seçimi sorulduğunda Belfort, birinci, ikinci ve üçüncü favori seçimleri olarak Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin’i tavsiye ederek yanıt verdi.

Bitcoin’i bir yatırım olarak övmesi, 2018 yılında Bitcoin’in büyük bir aptallık teorisine dayandığını düşünen, yatırımcılara tüm değerlerini kaybetmeden önce coinlerini elde çıkarmalarını tavsiye eden Belfort’un fikirlerinin değiştiğini gösteriyor.

Ancak Belfort daha önce de Bitcoin’in ölümünü öngörmüştü ve zamanlar yorumları daha olumlu bir hal aldı.

Aralık 2017’de CNN’e konuşan Belfort, “Kesinlikle bir balon” derken, aynı zamanda “insanların bu büyük pump ve dump’ları oluşturmak için Bitcoin’in başarısını kullandıklarını” söyleyerek kripto paralar hakkında bir uyarı da ekledi.

Belfort, “Laleler üzerinde vadeli işlemler gerçekleştirmeye başladıkları lale balonunu hatırlayın… bir hamle yaptığınızı ve daha sonra aniden çöktüğünü ve her şeyin bittiğini hatırlayın” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz