Ana Sayfa Bitcoin Haberleri YouTube, Bitcoin ve Kripto Para Sektörünün Ünlü İsmine Savaş Açtı

YouTube, Bitcoin ve Kripto Para Sektörünün Ünlü İsmine Savaş Açtı

0
YouTube, Bitcoin ve Kripto Para Sektörünün Ünlü İsmine Savaş Açtı

Daha önce de kripto para sektörüne yönelik sert adımları ve yasaklayıcı tavırları ile ön plana çıkan YouTube, yine şaşırtmadı. YouTube, 251.000 abonesi bulunan ünlü kripto para analisti ve haber yorumcusu Anthony Pompliano’nun kanalını önce kaldırdı, sonra da erişimi geri verdi.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı konumunda olan Pompliano, 11 Ekim gecesi yaptığı açıklamada YouTube’un kendisine mesaj gönderdiğini vurguladı. Pompliano, PlanB ile yaptıkları son yayın sonrasında “yasa dışı aktivite” uyarısı aldıklarını ve uyarının devamında iki saat boyunca kanalın erişime kapatıldığını ifade etti.

Pompliano, YouTube’un kendisini platformdan kaldırdığını ve yasa dışı aktivite yapmaya devam etmesi durumunda YouTube üzerinde ne kendi kanalında ne de başka kanallarda içerik yapmasına izin verilmeyeceğinin belirtildiğini ekledi. Bunun fark etmediğini ve Bitcoin’in “kaçınılmaz” olduğunu da vurgulayan Pomp, yine de bu olaya tepki çekmeyi başardı.

Pomp’a gönderilen epostalara bakıldığında ise PlanB ile yapılan röportaj videosunun “tehlikeli ve zarar verici” nitelikte olduğunun vurgulandığı görülüyor. Bunun devam etmesi durumunda ilk başta uyarılar alacağı belirtilen Pomp, diğer eposta içerisinde ise direkt olarak hesap silinme mesajı aldığını paylaştı.

Bitcoin’e olan ilgi devamlı olarak artarken bazı sosyal medya platformlarının kripto paralara yönelik içerikleri yasaklaması ise kesinlikle gözlerden kaçmıyor ve dikkat çekiyor. YouTube ise bunu ne ilk ne de son defa yapmış gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz